Servis

ÖZEL ÖLÇÜ / ISMARLAMA KOLTUK

Kodeks’e koltuk siparişi verebileceğiniz iki yol bulunmakta. Bir çok kişi atölyemize uğrayıp, etrafa bir göz attıktan sonra websitemizdeki ürünlerden kendilerine uyan bir modeli yaptırmayı tercih ediyor. Websitemizde yer alan ürünlerin dışında bir de özel koleksiyonumuz mevcut. Bir kez kendinize uyan bir model bulduğunuzda, süreç burada başlıyor. Biz buna sipariş usulü diyoruz. Eğer kendinize uygun bir model bulamadıysanız, veya daha güzel bir fikriniz varsa ısmarlama hizmetimiz sizin için devreye giriyor.

 

Ismarlama Koltuk derken neyi kastediyoruz ?

 

Ismarlama, yavaş modanın kalbinde yatan ve kitlesel üretimin tam karşıtı bir anlayış. Sözlüğe baktığınızda “kişiye özel olarak yapılan” gibi anlamlara sahip olduğunu görürsünüz. Tamamen sizin yaratıcı fikirleriniz doğrultusunda yapılacak olan model, sadece bir ustamız tarafından özel olarak üretilecek.

Tabii ki başustamız ölçülendirmeler, modelin yapılabilirliği, zorlukları hakkında size bilgiler verecek ve yıllara dayanan deneyimi ile size rehberlik edecek.

YÜZDEĞİŞTİRME / TAMİR

Yıllar önce aldığınız fakat hala atmaya kıyamadığınız bir koltuk zamandan nasibini alarak eskimiş olabilir. Oturum minderleri çökmüş, kumaşı bolluk yapmış hatta iskeleti çatlamış bile olabilir. Bununla birlikte güneş ışınları kumaşın, cilaların rengini soldurmuş olabilir.

Böyle bir durumda hemen yeni bir koltuk almak yerine, elinizdeki koltuğu yenilemenin daha uygun olduğunu düşünebilirsiniz. Bir koltuğun restore edilmesi, baştan aşağı sökülmesi ve sadece iskelet kalacak şekilde soyulmasını gerektirir. Eğer döşeme süngerleri hala iyi durumdaysa, sadece kumaşın sökülmesi yeterli olacaktır ancak uzun kullanımlar sonucunda süngerler eski özelliğini genelde kaybediyorlar. Maddi açıdan, koltuğun baştan aşağı yenilenmesiyle, tamamen yeni bir koltuk yaptırmanın maliyeti hemen hemen aynıdır. Üstelik bazı klasik takımlarda bir koltuğun söküm işlemi, aynı koltuğu yeniden yapmaktan bile daha emek isteyen bir iş olabiliyor. Bütün maliyetine rağmen eski koltuğunuzu saklamak niyetindeyseniz koltuğunuzu yenileyebiliriz.

 

Bize yenilemek istediğiniz modelin resmini gönderdiğinizde size bir fiyat çalışması yapıp e-mail olarak geri dönüş yapabiliriz.

ESKİYE RAĞBET

Çağdaş mobilyaların hayli yaygınlaşmasından sonra İngiliz, Fransız ve Amerikan Country tarzını, üretilmesi her ne kadar büyük uğraşlar gerektirse de yeniden hayata geçirmeye karar verdik. Eski tarz (Vintage), mobilyalara olan ilginin canlanması da bizi teşvik etmiş oldu ve böylece İstanbul’daki atölyemizde bu klas koltukların üretimine yeniden başlamış olduk. Biz Kodeks olarak, kökü eskilere dayanan bütün olaylara bir başka değer veririz, bu belki de biraz nostaljik bir özlemdir.