Tükendi
JUMBO SANDALYE SND6
Sandalyeler,
SKU : z4dlz2j6

JUMBO SANDALYE SND6

Bütün koltuklarımızın, iskelet yapısı masif sert ağaçtan oluşmaktadır.İskeleti daha fazla güçlendirmek için bütün köşeler ağaç blokları ile desteklenmekte ve vidayla sağlamlaştırılmaktadır
free-delivery Ücretsiz gönderi
warranty Garanti : 2

JUMBO SANDALYE SND6

Ürün Detayları

İSKELETİN YAPIMI

İSKELETİN YAPIMI

Sanayi amaçlı yetiştirilen, ve birkaç sezon boyunca bekletilmiş iyi kalite kayın ağacı kullanmaktayız. Kayın ağacını, gövdesindeki halkaların diğer ağaçlara göre daha düz olması nedeniyle tercih ediyoruz. Gövdenin düz olması zayıf noktaları ortadan kaldırmanın yanı sıra, ağacın bükülmesini ve esnemesini de en az seviyelere indirmektedir. İskeleti daha fazla güçlendirmek için bütün köşeler ağaç blokları ile desteklenmekte ve vidayla sağlamlaştırılmaktadır Bütün koltuklarımızda, iskelet yapısı masif sert ağaçtan oluşmaktadır. Gerekli yerlerde ağaç iskelet, kayın kontra ile bir arada kullanılır. İskeletler cilalanmadan önce tamamen geleneksel yöntemlere sadık kalınarak yapılmakta ve standartlara uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Cilaları “Eskitme, Antika Beyazı, Krem, Ceviz, Natürel ceviz” seçenekleriyle seçebiliyorsunuz. Eğer elinizde hazır bir numune varsa size onun aynısını da yapabiliriz.

AHŞAP VE OYMA

AHŞAP VE OYMA

Dekoratif oymalar, modelin tarzına ve karakterine uygun olabilmesi için günler hatta bazen aylar süren çalışmalar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Ürünlerimizde yer alan bütün oyma motifleri, ustalarımız tarafından elle yapılmaktadır. Tatmin edici bir sonuç almak için tasarımların sanatsal hassasiyetle yapılmasına özen gösteriyoruz. Modellerimizdeki temiz ve yalın çizgilerin tamamı standart oranlara ve tarihsel doğruluğa sadık kalınarak yapılmaktadır.

TASARIMLAR

TASARIMLAR

Temel olarak koltuk tasarımı, herhangi bir tasarım süreciyle aşağı yukarı aynıdır. Uygun formu oluşturabilmek için her modele ayrı bir zaman aymak ve birkaç faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Bunu yaparken; Ahşap İşçilikler, Döşeme Stili, Kumaş ve Deri seçimi, Tarz ve Akımlar, Modaya uygunluk, Gelen talepleri değerlendiriyoruz. Bir fikir olgunlaşırken,özgürce düşünebilmek için kağıt ve kalem kullanarak eskizler yaparız. Onlarca çizim arasından ideal olanı bulabilmek için eskiz yapmak çok önemli.Bunu bilgisayarın getirdiği kısıtlamalarla yakalamak mümkün değildir. Bilgisayar programlarını modelin bitmiş görüntüsünü elde etmek istediğimizde kullanıyoruz.

KESİM-DİKİŞ

KESİM-DİKİŞ

Koltukları kaplayan bütün döşemelik kumaşlar,ustamızın keskin makasıyla elindeki şablona göre kesilir.Ustamız kumaşları koltuğa üniforma gibi net bir şekilde giydirmek için, kesilen parçaları dikişe uygun olacak şekilde hazırlar. İğnesinden ipliğine kadar dikiş fiziksel beceri yanında sabır ve dikkat gerektiren bir aşamadır. Dikiş ustalarımız güzel bir dikiş işçiliği için, yapılan işin kalitesini dikkatli gözleriyle kontrol ederler.

DÖŞEMELER

DÖŞEMELER

Zemindeki esnekliği sağlayan kordon örgüsü, astarlar, dolgu malzemeleri, sünger katmanları koltuğu yavaş yavaş şekillendiren aşamadır. Döşemede yumuşak bir oturum, ve güzel bir görünüm elde etmenin sırrı zeminin kaliteli bir şekilde hazırlanmasına bağlıdır. Bazen sokağa atılmış kanepelerden veya eskiden evlerimizde kullandığımız koltuklardan hatırlayacağınız samana benzeyen bir malzeme vardı. Günümüzde ise bunun yerine dolgu malzemesi olarak üretilen özel süngerler kullanılmaktadır. Döşemedeki çökmeleri engellemek için biz bu süngerlerin en kalitelisini kullanıyoruz. Ancak sertliği ve yumuşaklığı tercihinize göre siz seçebiliyorsunuz. Hatta sizin içinen yumuşak kuştüyü süngerleri bile yapabiliriz.

Ödeme Yöntemleri

  Ay Taksitler Toplam
  Puanlar & Yorumlar

  JUMBO SANDALYE SND6

  JUMBO SANDALYE SND6
  • Muhteşem (0) 0%
  • İyi (0) 0%
  • Orta (0) 0%
  • Kötü (0) 0%
  • Çok Kötü (0) 0%
  Henüz puanlanmadı